दिल्ली नगर निगम चुनावमे विजय प्रत्याशिक सूची

    0
    43

    दिल्ली, मिथिला मिरर: दिल्ली नगर निगम चुनावमे भाजपा तीनू निगममे बहुमत हासिल केलक अछि। ओतहि दोसर नंबर पर आम आदमी पार्टी तथा तेसर नंबर पर कांग्रेस काबिज अछि। अहि नतीजाकें बाद कांग्रेस आ आपमे बौखलाहट साफ़ झलकि रहल अछि। कांग्रेसकें दिल्ली प्रदेश अध्यक्ष अजय मांकन तथा आपके दिल्ली संयोजक दिलीप अपन पद सं इस्तीफा दए देलनि।

    दिल्ली नगर निगम चुनावमें जीतल प्रत्यासिक सूचि अहि प्रकारे अछि।                                        उत्तरी दिल्ली नगर निगम

    Adarsh Nagar –  INC Anshul Gupta
    Ajmeri Gate –  AAP Rakesh Kumar
    Alipur  – BJP Nisha Mann
    Aman Vihar  – AAP Ravinder Bhardwaj
    Anand Parbat –  INC Prerna Singh
    Ashok Vihar –  BJP Yogesh Kumar Verma
    Bakhtawarpur  – BJP Suneet Chauhan
    Baljit Nagar –  BJP Sunita Gauba
    Ballimaran –  INC Mohd Qazzafi
    Bankner – INC Dinesh Kumar
    Bawana – BJP Braham Parkash
    Bazar Sita Ram  – INC Seema Tahira
    Begumpur –  INC Anita Yadav
    Bhalswa –  BJP Surender Singh Khrub
    Budh Vihar –  BJP Gayatri Garg
    Burari –  BJP Anil Kumar Tyagi
    Chandni Chowk  – BJP Ravinder Kumar
    Civil Lines  – BJP Avtar Singh
    Delhi Gate – INC Aaley Mohammaed Iqbal
    Dev Nagar – INC Sushila Khorwal
    Dhirpur – BJP Naveen Kumar Tyagi
    East Patel Nagar – AAP Manoj Kumar
    G.T.B. Nagar – BJP Raja Iqbal Singh
    Haiderpur – BJP Sujeet Thakur
    Holambi Khurd – AAP Mamta
    Inder Puri – AAP Jyoti Kumari
    Jahangir Puri – BSP Pooja
    Jama Masjid – INC Sultana Abad
    Jharoda – BJP Rekha Sinha
    Kadipur – BJP Urmila Rana
    Kamalpur – BJP Kaustuba Nand Balodi
    Kamla Nagar – BJP Jogi Ram Jain
    Kanjhawala – BJP Poonam Dabas
    Karampura – BJP Sunita BJP
    Karol Bagh – BJP Rajesh Kumar
    Kirari Suleman Nagar –  BJP Urmila Choudhary
    Kohat Enclave – BJP Meenakshi
    Lakshmi Park – INC Mandeep Shokeen
    Malka Ganj – INC Guddi Devi
    Mangolpuri-A – BJP Neeta Rukhad
    Mangolpuri-B – BJP Vijay Kumar
    Mangolpuri-C – AAP Munni Devi
    Mangolpuri-D – AAP Radha Devi
    Model Town – BJP Seema Gupta
    Moti Nagar – BJP Vipin Malhotra
    Mubarak Pur – BJP Poonam Parashar Jha
    Mukherjee Nagar – BJP Pooja Madan
    Mukundpur – BJP Inder Singh
    Mundka – AAP Anil
    Nangal Thakran – INLD Poonam
    Nangloi – INLD Hem Lata
    Nangloi Jat – BJP Mohit Kumar
    Naraina – BJP Chhail Bihari Goswami
    Narela – BJP Savita
    Nihal Vihar – AAP Nirmala
    Nilothi – INLD Geeta
    Nimri Colony – BJP Mamta Dhika
    Nithari – AAP Sarika Suman
    Pahar Ganj – BJP Babita Bharija
    Paschim Vihar – BJP Vineet Vohra
    Peera Garhi – BJP Vinay Rawat
    Pitampura – BJP Anju Jain
    Pooth Khurd – BJP Anju Devi
    Prem Nagar – AAP Surjeet Singh
    Quraish Nagar – AAP Shaheen
    Rajinder Nagar – BJP Paramjeet Singh Rana
    Ram Nagar – BJP Kanta
    Ram Pura – BJP Sunder Lal Basoya
    Ramesh Nagar – BJP Veena Virmani
    Rani Bagh – BJP Vandna Jaitly
    Rani Khera – BJP Jayender Kumar Dabas
    Ranjit Nagar – INC Gaurav Arora
    Rithala – BJP Arun Kumar Sharma
    Rohini-A – BJP Vinod Mahendru
    Rohini-B – BJP Kanika Jain
    Rohini-D – BJP Anand Singh
    Rohini-E – BJP Saroj Bala Jain
    Rohini-F – AAP Abhinav Mishra
    Rohini-G – BJP Chitra Aggarwal
    Rohini-H – BJP Alok Sharma
    Rohini-I – BJP Ritu Goel
    Sadar Bazar – BJP Jai Parkash
    Samaypur Badli – INC Neesha Yadav
    Sangam Park – BJP Hari Shankar
    Sant Nagar – INC Kusum Devi
    Saraswati Vihar – BJP Neeraj Kumar
    Sarup Nagar – INC Sudesh
    Sawan Park – BJP Manju Khandelwal
    Shakur Pur – AAP Ashok Kumar
    Shalimar Bagh-North – BJP Renu Jaju
    Shalimar Bagh-South – BJP Tilak Raj Kataria
    Shastri Nagar – BJP Sneh Bansal
    Sultanpuri-A – AAP Sanjeev Kumar
    Sultanpuri-B – BJP Sohan Pal
    Sultanpuri-C – BJP Kirti
    Swami Sharda Nand Colony – BJP Vijay Kumar Bhagat
    Timarpur – INC Amar Lata Sangwan
    Tri Nagar – BJP Manju Sanjay Sharma
    Vijay Vihar – AAP Manish Chaudhary
    Wazir Pur – AAP Vikas Goel
    West Patel Nagar  – BJP Adesh Kumar Gupta
    Kishan Ganj INC Usha Sharma

    दक्षिणी दिल्ली नगर निगम

    Abul Fazal Enclave     AAP Abdul Wajid Khan
    Andrews Ganj             INC Abishek Dutt
    Aya Nagar                    BJP Jagdish Singh Lohia
    Bapraula                     JDU Jugni Devi
    Bhati                           BJP Mahesh
    Bijwasan                   AAP Narender Rana
    Bindapur                  BJP Rajiv Kumar
    Chhatarpur             AAP Pinky Tyagi
    Chhawla                 AAP Sumit Shokeen
    Chirag Delhi          BJP Pratibha Chauhan
    Chitaranjan Park  BJP Subhash Bhadana
    Dabri                       BJP Rekha Chauhan
    Dakshin Puri         BJP Vivek Kalosia
    Daryaganj              INC Yasmin Kidwai
    Deoli                       AAP Renu
    Dichaon Kalan      INLD Neelam
    Dwarka-A               AAP Madhuri Varshney
    Dwarka-B               BJP Kamaljeet Sehrawat
    Dwarka-C              BJP Sushma
    Gopal Nagar         INC Naresh Kumari
    Govind Puri         INC Chander Prakash
    Greater Kailash    BJP Shikha Roy
    Hari Nagar-A       INC Uma Naidu
    Hari Nagar-B       BJP Anamika
    Harkesh Nagar    BJP Vinod Kumar
    Hastsal                  BJP  Harish Harjai
    Hauz Khas           BJp Anil Kumar
    Isapur                   BJP Suman Dagar
    Jaitpur                  BJP Kamlesh Kumar Shukla
    Janakpuri South BJP Veena Sharma
    Janakpuri West   BJP Narender Chawla
    Kakraula               BJP Rajdutt
    Kalkaji                   BJP Manpreet Kaur Kalra
    Kapashera            IND Aarti Yadav
    Kasturba Nagar   BJP Seema Malik
    Keshopur              BJP Shveta Saini
    Khanpur               BJP Suresh Kumar Gupta
    Khyala                  BJP Savita Yadav
    Kotla Mubarakpur BJP Vinod Kumar
    Lado Sarai            AAP Kishanwanti
    Lajpat Nagar       BJP Sunil Sahdev
    Madangir             BJP Subhash Nagar
    Madanpur Khadar East BJP Santosh
    Madanpur Khadar West BJP  Kamlesh
    Madhu Vihar      BJP Mamta Dhama
    Madipur              BJP  Sunita
    Mahavir Enclave BJP  Raj Kumar
    Mahavir Nagar    BJP Rita Oberoi
    Mahipalpur          BJP Inderjeet Sehrawat
    Malviya Nagar     BJP Nandani Sharma
    Manglapuri          BJP Krishan Kumar Godara
    Matiala                 IND Ashok Sharma
    Mehrauli              IND Rekha Mahender Chaudhary
    Milap Nagar        BJP Veena Sabarwal
    Mohan Garden-North BJP Babita
    Mohan Garden-South  BJP Shyam Kumar Mishra
    Molarband            INC Shivender Nagar
    Munirka                BJP Bhagat Singh Tokas
    Najafgarh              IND Meena Devi
    Nangli Sakrawati  BJP Priyanka Verma
    Nawada                   AAP Balraj Sharma
    Om Vihar                BJP Birendri Awana
    Palam                      BJP Aman Kumar
    Pratap Nagar        BJP Amarjit Singh
    Punjabi Bagh       BJP Kailash Sankla
    Pushp Vihar         BJP Rekha
    R.K. Puram         AAp  Arti Bagdi
    Raghubir Nagar  BJP Poorva
    Raj Nagar           BJP Dr. Bhupendra Gupta
    Raja Garden         AAP Anita Prabhakar
    Rajouri Garden    BJP Balram Kumar
    Ranhola                 INC Suresh Kumar
    Roshanpura          BJP Satya Pal Malik
    Sadh Nagar          BJP  Inder Kaur
    Safdarjung Enclave  BJP  Radhika Abrol
    Sagarpur-East       BJP Poonam Jindal
    Sagarpur-West     BJP Mukesh Suryan
    Said-Ul-Ajaib       INC Prem Deep Balhara
    Sainik Enclave     BJP Reeta
    Sangam Vihar-A  IND Suresh Choudhary
    Sangam Vihar-B  BJP Maya Singh
    Sangam Vihar-C  AAP Jitendra Kumar
    Sangam Vihar-D  AAP Urmila Yadav
    Sangam Vihar-E   AAP Pankaj Gupta
    Sarita Vihar           AAP  Juhi Khan
    Sidharth Nagar      INC Darshana
    Sitapuri                    BJP Sandeep Jain
    Sri Niwas                 BJP Puri Rajpal Singh
    Subhash Nagar      INC Surinder Kukmar Setia
    Tagore Garden      BJP Namrata Dang
    Tigri                        AAP Jyoti Kohli
    Tilak Nagar          AAP Gurmukh Singh
    Tughlakabad       BJP Suman
    Tughlakabad Extension  BJP  Poonam Bhati
    Uttam Nagar      BJP  Abha Chauhan
    Vasant Kunj       INC Ranjeet
    Vasant Vihar      INC Anil Malik
    Vikas Nagar        BJP Randhir Kumar
    Vikaspuri            AAP Leena Asiwal
    Vishnu Garden   BJP Satpal Kharwal
    Zakir Nagar         INC Shoab Danish
    Badarpur            BJP Raju Nirmal
    Ghuman Hera      SP Deepak Mehra

    पूर्वी दिल्ली नगर निगम

    Anand Vihar                BJP Gunjan Gupta
    Anarkali                        BJP Rekha
    Ashok Nagar               BJP Reena Maheshwari
    Babarpur                     BJP Kusum Tomar
    Bhajan Pura               INC Rekha Rani
    Braham Puri              BJP Raj Kumar Ballan
    Chauhan Banger        AAP Abdul Rehman
    Dallupura                    BJP Rajeev Kumar
    Dilshad Colony           BJP Indira Jha
    Dilshad Garden          INC Ajit Singh
    Gautam Puri               BJP Krishan Kumar Aggarwal
    Geeta Colony              BJP Neema Bhagat
    Gharoli                        BSP Jugnu
    Ghonda                        BJP Durgesh Tiwari
    Ghondli                        AAP Shahnawaz
    Gokal Puri                    BJP Nirmla Kumari
    Harsh Vihar                 INC Sudesh
    I.P. Extension              IND Dharamveer Singh
    Janta Colony               AAP Prem Babu Saxena
    Jhilmil                           INC Geetika Pankaj Luthra
    Joharipur                      BJP Kanhaiya Lal
    Kalyan Puri                   AAP Kuldeep Kumar
    Kanti Nagar                   BJP Kanchan Maheshwari
    Karawal Nagar-East    BJP Puneet Sharma
    Karawal Nagar-West  BJP Satya Pal Singh
    Kardam Puri             AAP Sazid
    Khajoori Khas           AAP Manoj Kumar Tyagi
    Kishan Kunj               BJP Himanshi Pandey
    Kondli                         INC Ajay Kumar Verma
    Krishna Nagar          BJP Sandeep Kapoor
    Lakshmi Nagar         BJP Santosh
    Mandawali                BJP Shashi Chandna
    Mayur Vihar Phase-I    BJP Anita
    Mayur Vihar Phase-II   BJP Bhavna Malik
    Mustafabad              AAP Shakila Begum
    Nand Nagri               BSP Lallan Prasad
    Nehru Vihar             BJP  Arun Singh Bhati
    New Ashok Nagar   BJP Rajni Pandey
    New Seemapuri       BJP Krishna Mishra
    Pandav Nagar          BJP Govind Aggarwal
    Patpar Ganj              BJP Bipin Bihari Singh
    Preet Vihar               BJP Babita Khanna
    Raghubarpura         BJP Shyam Sunder Aggarwal
    Ram Nagar              AAP Ashok Sharma
    Rohtash Nagar        BJP Suman Lata
    Saboli                        BJP Hari Prakash Bahadur
    Sadatpur                    BJP Neeta Bisht
    Seelampur                 BSP Shakila Begum
    Shahdara                    BJP Nirmal Jain
    Shakarpur                  BJP Neetu Tripathi
    Shastri Park              INC Surender Prakash Sharma
    Shiv Vihar                 BJP  Reena Devi
    Sonia Vihar                BJP Sushma Mishra
    Sri Ram Colony        BJP Kusum Tiwari
    Subhash Mohalla    INC Savita Sharma
    Sunder Nagri          AAP Vimlesh
    Trilokpuri-East       BJP Rohit Kumar
    Trilokpuri-West      BJP Saroj
    Vinod Nagar             BJP Rahul Singh
    Vishwas Nagar        BJP Anju
    Vivek Vihar              BJP Sanjay Goyal
    Welcome Colony    BJP Ajay Sharma
    Yamuna Vihar       BJP Pramod Gupta

    LEAVE A REPLY

    Please enter your comment!
    Please enter your name here